flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

30 квітня 2013 р. "Судові працівники просять гідної зарплати"

Судові працівники просять гідної зарплати


На малі зарплати працівники апаратів судів нарікають давно. Їм – помічникам суддів, секретарям судових засідань, судовим розпорядникам та іншим службовцям, які беруть безпосередню участь у правосудді, – невтямки, чому їхні посадові оклади такі ж, як і в прибиральниць та сторожів, котрі, на відміну від них, мають право на додатковий заробіток.

Про цю проблему знають у найвищих державних інстанціях, адже судові працівники не раз турбували з цього приводу Президента, Прем’єр-міністра, Голову Верховної Ради України. Та їхні оклади залишаються незмінними з 2008 року (коли відбулося останнє підвищення посадових окладів держслужбовців). Тому нинішнього року в Київ знову полинули листи від службовців судів з різних куточків країни. У тому числі – від працівників апарату Кіровоградського окружного адміністративного суду. В їхньому зверненні йдеться про те, що Закон "Про судоустрій та статус суддів" від 7 липня 2010 року ухвалено без урахування їхніх, судових працівників, пропозицій, що набрання чинності Законом "Про державну службу", який передбачає підвищення їхніх доходів, відкладено до 1 січня 2014 року, а уряд не виконав доручення Президента України від 12 липня 2012 року "Про підвищення заробітної плати працівникам апаратів судів". У цьому ж листі працівники апарату адмінсуду повідомили, що на оплату їхньої праці не виділяються в повному обсязі й ті кошти, які передбачені бюджетом. Копія цього звернення направлялася в територіальне управління Державної судової адміністрації в області. Ось що розповіла про результат його розгляду начальник відділу планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності ТУ ДСА в області Валентина Буякова:

– Дійсно, існують серйозні проблеми з оплатою праці співробітників апаратів судів. Коштів на зарплати їм та суддям цьогорічним держбюджетом передбачено у розмірі лише 60 відсотків від потреби. Іншими словами, не вистачає 2,2 мільярда гривень. Це наслідок того, що при формуванні держбюджету-2013 не були враховані пропозиції Державної судової адміністрації України. Розуміючи складність ситуації, Державна судова адміністрація наприкінці минулого року розробила проект "Про зміни до Закону "Про судоустрій та статус суддів", яким передбачено встановити розміри посадових окладів працівникам апаратів судів у певних відсотках від окладів суддів. Але в Міністерстві юстиції визнали ці пропозиції неприйнятними. Намагаючись поліпшити ситуацію з оплатою праці судових працівників, Державна судова адміністрація у лютому нинішнього року звернулася до Президента з проханням доручити уряду розробити зміни до держбюджету, які б передбачали збільшення видатків на оплату праці судових працівників на 2,2 мільярда гривень. Цього ж року за пропозицією керівництва Державної судової адміністрації відбувся 11-й з’їзд суддів України, на якому ухвалено звернення до уряду з проханням ініціювати внесення змін до законодавства, спрямованих на забезпечення гідної оплати праці співробітників судів. Про ці заходи повідомлено працівників апарату Кіровоградського окружного адміністративного суду.