flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

31 березня 2015 року "ДЛЯ ЮРИСТІВ І НЕ ТІЛЬКИ"

Уже більше восьми років (з 1 січня 2007-го) в Україні діє Єдиний державний реєстр судових рішень (ЄДРСР) - веб-ресурс, який дає можливість користувачам Інтернету ознайомлюватися з текстами вироків, постанов, ухвал та інших рішень вітчизняних судів.

Нагадаю, створено цей реєстр відповідно до Закону України "Про доступ до судових рішень", ухваленого 2005 року. Порядок його ведення затверджено відповідною урядовою постановою, виданою 2006 року. З того часу до цих правил неодноразово вносилися зміни. Зокрема, вони стосувалися категорій судових рішень, копії яких підлягають внесенню до ЄДРСР. Останні зміни до переліку таких рішень спричинені тим, що 29 березня 2015 року набрав чинності Закон України "Про судоустрій і статус суддів" у новій редакції (зі змінами, передбаченими Законом "Про забезпечення права на справедливий суд").

Ось що передбачає стаття 2 Закону "Про судоустрій і статус суддів" у новій редакції. Усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання. Суд загальної юрисдикції вносить до реєстру всі судові рішення і окремі думки суддів, викладені у письмовій формі, не пізніше наступного дня після їх ухвалення або виготовлення повного тексту. Обмеження права вільного користування офіційним веб-порта- лом судової влади України допускається настільки, наскільки це необхідно для захисту інформації, яка за рішенням суду щодо розгляду справи у закритому судовому засіданні підлягає захисту від розголошення. Загальний доступ до ухвал про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи, про відмову у задоволенні клопотання про обшук житла чи іншого володіння особи, про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії, про відмову у задоволенні клопотання про проведення негласної слідчої (розшукової) дії забезпечується через один рік після внесення таких ухвал до реєстру.

Наостанок зазначу, що, відповідно до прикінцевих та перехідних положень цього закону, уряд протягом місяця з дня набрання ним чинності має привести у відповідність з ним порядок ведення ЄДРСР, а Державна судова адміністрація України протягом двох місяців- здійснити організа­ційно-технічне забезпечення функціонування ЄДРСР відповідно до нових норм та протягом шести - подбати про внесення до ЄДРСР тих судових рішень, які не було до нього внесено із 1 січня 2010 року.