flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

27 лютого 2015 року "Високотехнологічне правосуддя "

Дистанційні, із застосуванням систем відеоконференцзв’язку, допити обвинувачених та інших учасників судових процесів стають на Кіровогращині звичайним явищем. Так, торік в області проведено 2780 таких конференцій між місцевими загальними судами та між цими судами й пенітенціарними установами. Про це на недавньому засіданні, де підбивалися підсумки діяльності системи загальних судів Кіровоградщини у минулому році, повідомив начальник територіального управління Державної судової адміністрації в області Григорій Дрок (у заході брали участь також голова та керівники палат апеляційного суду області, голови, керівники апаратів та суддів міськ- та міськрайсудів).

Як розповів Григорій Дрок, минулого року зусилля працівників очолюваної ним установи зосереджувалися головним чином на впровадженні в судочинські реалії високих технологійТУ ДСА продовжувало оснащувати храми правосуддя компютерами, обладнувати їх системами відеоконференцзвязку, забезпечувати електронний документообіг у цих установах та своєчасне відправлення ними копій судових рішень до відповідної електронної бази (Єдиного державного реєстру судових рішень, доступ до якого здійснюється через інтернет) тощо. Зокрема, що стосується ЄДРСР, Григорій Дрок нагадав присутнім: працівники апаратів судів, відповідальні за надсилання копій рішень адміністраторові, щоквартально звітують з цього питання перед теруправлінням ДСА, що сприяє якісному наповненню реєстру. ТУ ДСА в області аналізує ці звіти, узагальнює їх, про результати цієї роботи інформує голів судів.

Розповів Григорій Дрок і про інші минулорічні здобутки ТУ ДСА в області на ниві впровадження в місцеве судочинство високих технологій: для працівників організовано кілька навчань з питань фіксації судового процесу, постійно вживалися заходи для якомога повнішого інформування громадськості про роботу судів загальної юрисдикції Кіровоградщини через їх сторінки на веб-порталі «Судова влада України» і т.п.

Багато, за словами керівника ТУ ДСА в області, зроблено торік у сфері безпеки судів: храми правосуддя Кіровоградщини активно оснащувалися засобами зовнішнього та внутрішнього відеоспостереження, так званими тривожними кнопками, системами протипожежної сигналізації.

Чимало зроблено й у сфері зміцнення кадрового потенціалу судів: 120 місцевих служителів Феміди підвищили свою кваліфікацію на відповідних курсах, у тому числі – у Національній школі суддів України.

Значно скромніші, порівняно з вищенаведеними, минулорічні здобутки очолюваної Григорієм Дроком установи на такій ділянці роботи, як забезпечення судів належними приміщеннями. Так, в силу обмеженого фінансування жоден рай- чи міськрайсуд Кіровоградщини не справив торік новосілля. Як і раніш, приміщення лише чотирьох місцевих загальних судів області (із двадцяти трьох) відповідають вимогам, які висуваються до сучасних будинків правосуддя.

Про минулорічні тенденції у місцевому судочинстві розповів голова апеляційного суду області Валерій Драний. Виявляється, торік до судів Кіровоградщини надійшло майже на 13 відсотків справ менше, ніж у 2013-у. Це сталося унаслідок зменшення кількості цивільних (більш ніж на 2 відсотки) та адміністративних (більш ніж на 23 відсотки) справ. Кримінальних же справ минулого року порівняно з попереднім розглянуто, навпаки, більше (на 3,4 відсотка). У половині з них ідеться про злочини проти власності, у 20 відсотках – про злочини проти здоров’я та життя людини, ще у майже 14 відсотках – про злочини у сфері обігу наркотичних та психотропних речовин. За вироками та постановами, що набрали законної сили торік, засуджено 3 324 осіб, виправдано шістьох, застосовано примусові заходи медичного характеру до двадцяти трьох. Менше, ніж попереднього року, надійшло у 2014-у до судів Кіровоградщини й справ про адміністративні правопорушення – на 19,5 відсотка. За інформацією Валерія Драного, на більшість фігурантів цих справ (11 661 особу) накладено штрафи, попередженнями відбулися 535 правопорушників, позбавлено спеціального права 1540, на громадські роботи відправлено 473, адмінарешт застосовано до 1495. Загальна сума штрафів, накладених торік місцевими загальними судами області у справах про адмінправопорушення, складає майже 29 мільйонів гривень. Більше шести мільйонів гривень порушники сплатили добровільно.