flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

26 грудня 2014 "За безпечне правосуддя"

Пікети та інші протестні акції біля приміщень судів нині в Україні, у Кіровограді в тому числі, – не рідкість. З одного боку, це – намагання громадськості контролювати судову владу, яка за останніх два десятиліття втратила народну довіру. З іншого ж, це – тиск на суд, явище неприпустиме в цивілізованих країнах. Та як не оцінювати такі акції, ніхто не скасовував обов’язку відповідних державних служб дбати про збереження майна судів та безпеку тих, хто в їх приміщеннях перебуває.

Про те, що робиться у цій сфері у теперішніх умовах на Кіровоградщині, "Вечірці" розповіла завідуюча профільним сектором територіального управління Державної судової адміністрації в області Тетяна Драган.

– Безпека суддів, працівників судів, охорона приміщень судових органів – це пріоритетні напрямки в діяльності органів ДСА, – сказала посадовець. – Державна судова адміністрація України розробила Програму забезпечення безпеки працівників суду, охорони приміщень судів. У ході її виконання наше управління цього року подбало про обладнання приміщень судів області охоронно-попереджувальною та протипожежною сигналізаціями (а залів судових засідань, кабінетів суддів, приміщень канцелярій та архівів – ще й кнопками тривожної сигналізації), системами відеоспостереження, постів міліції в цих приміщеннях – портативними металошукачами та камерами для схову речей громадян. Питання безпеки суддів, охорони приміщень судів вирішуємо у тісній взаємодії з органами суддівського самоврядування, судами та правоохоронними органами. Що стосується останніх, ми регулярно зустрічаємося із керівниками міліції громадської безпеки УМВС в області і радимося, як підвищити рівень безпеки в судах, ефективність роботи судової міліції тощо