Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У ДСА України відбувся круглий стіл на тему: "Зручне ознакування як складова клієнтоорієнтованості суду". Представники Державної судової адміністрації України Тетяна Іванченко – заступник начальника відділу адміністрування нерухомим майном управління з питань об'єктів державної власності, Оксана Скрипай – головний спеціаліст відділу адміністрування рухомим майном, Олена Ігнатченко – начальник відділу інформаційно-аналітичної роботи та міжнародного співробітництва й Наталія Мокарєва – головний спеціаліст відділу, взяли участь у засіданні круглого столу на тему: "Зручне ознакування як складова клієнтоорієнтованості суду".
Також з українського боку участь у засіданні взяли представники Ради суддів України, органів судової влади, працівники територіальних управлінь ДСА України та апаратів модельних судів, де реалізовуються пілотні проекти з ознакування суду.
Засідання було ініційоване Проектом Європейського Союзу "Право-Justice" в рамках ініціативи "Модельні суди", яка передбачає заходи із вдосконалення роботи судів, зокрема, у сфері надання судових послуг, кадрової політики у судах, роботи із вразливими групами населення, безпеки суду, тощо.
Міжнародних партнерів під час засідання представляли: Анна Адамська-Галлант – головна міжнародна експертка Проекту ЄС "Право-Justice", Жівіліє Навіцкайте-Бабкін, міжнародна експертка з питань комунікації Проекту ЄС "Право-Justice" (Литва), Іріна Урумова міжнародна експертка Проекту з Вірменії та інші експерти, які працюють над вдосконаленням роботи судів у сфері клієнтоорієнтованості суду.
Під час засідання учасниками круглого столу було представлено цілий ряд презентацій, в яких наводились вдалі приклади організації роботи щодо клієнтоорієнтованості судів та впровадження єдиних стандартів надання послуг громадянам, які звертаються до суду.
Оксана Скрипай, зазначила, що прогресивний досвід міжнародних партнерів щодо клієнтоорієнтованості судів, який вони запровадили у своїх державах, для організації роботи українських судів має чимале значення, адже створює більш комфортні умови в інтересах громадян-відвідувачів.
"Людина, яка звертається до суду має отримувати максимум інформації про організацію роботи установи, а також вільно орієнтуватися у приміщенні з допомогою покажчиків руху. Більше того, ми маємо створювати такі умови перебування громадян у суді, щоб вони відчували себе максимально комфортно попри ті обставини, які спонукали їх сюди звернутися", - зазначила Оксана Скрипай.
Підкомпонент "Модельні суди", який реалізовується в межах Проекту ЄС "Право-Justice", має на меті підвищення ефективності правосуддя, якості обслуговування клієнтів, покращення комунікації, підвищення безпеки та підтримку вразливих людей в українських судах. В модельних судах заплановано впроваджувати кращий європейський досвід із судового адміністрування. Судами - учасниками ініціативи "Модельні суди" є: Вишгородський районний суд Київської області, Галицький районний суд міста Львова, Ковельський міськрайонний суд Волинської області, Краматорський міський суд Донецької області, Корольовський районний суд міста Житомира, Лозівський міськрайонний суд Харківської області. Планується, що вдалий досвід модельних судів буде поширений на всі українські суди.
За повідомленням пресслужби ДСА України