Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні, 15 липня, розпочинається навчальний курс: "Підготовка тренерів з впровадження сервісів для вразливих категорій користувачів суду", який триватиме до 7 серпня.
Курс проходитиме у форматі відеоконференції та розрахований на 8 вебінарів з періодичністю двічі на тиждень.
Конкурсна комісія ініціативи "Модельні суди" Проєкту ЄС "Право-Justice" сформувала склад першої групи, до якого увійшли судді, керівники та працівники апаратів судів, представники Національної поліції України, Служби судової охорони, Національної школи суддів України, Тренінгового центру прокурорів України, системи безоплатної правової допомоги та громадськості.
Метою курсу є підготовка фахівців, які в подальшому самостійно зможуть передати набуті спеціальні професійні знання та навички своїм колегам задля поширення кращих європейський практик із забезпечення доступу до правосуддя для вразливих користувачів суду.
Усі отримані заявки були ретельно опрацьовані експертами Проєкту ЄС "Право-Justice". За результатами конкурсу відібрано 26 учасників.
Під час оцінювання робіт особливу увагу конкурсна комісія приділила релевантності досвіду аплікантів та подальшим можливостям впровадження сервісів для вразливих категорій користувачів суду.
Анна Адамська-Галлант, головна міжнародна експертка з питань судової реформи Проєкту ЄС "Право-Justice", коментуючи запровадження курсу підкреслила, що спільна координація зусиль всіх партнерів дозволить успішно реалізувати судову реформу в Україні, зробити судову систему ефективною та забезпечити безперешкодний доступ громадян до правосуддя.
Своєю чергою, заступник Голови Державної судової адміністрації України Сергій Чорнуцький наголосив на важливості питання ознайомлення органів та установ системи правосуддя з європейським досвідом клієнтоорієнтованності та забезпечення доступу маломобільних та вразливих учасників судових процесів до правосуддя.
Довідково: в межах Проекту ЄС "Право-Justice" реалізовується підкомпонент 2.3 "Модельні суди", який має на меті підвищення ефективності правосуддя, якості обслуговування клієнтів, покращення комунікації, підвищення безпеки та підтримку вразливих людей в українських судах. В модельних судах заплановано впроваджувати кращий європейський досвід із судового адміністрування. Суди учасники ініціативи "Модельні суди": Вишгородський районний суд Київської області, Галицький районний суд міста Львова, Ковельський міськрайонний суд Волинської області, Краматорський міський суд Донецької області, Корольовський районний суд міста Житомира, Лозівський міськрайонний суд Харківської області. Планується, що вдалий досвід модельних судів буде поширений на всі українські суди.
За повідомленням пресслужби ДСА України